Cevher’in Cen-akıbeti

 • Özhan KOCA Özhan KOCA

Cevher mahallenin delisi, herkesin sevgilisi diye bir klasik cümleyle başlayalım inanılması zor veya bir o kadar da basit olan bu cabbar delikanlı Cevherin yolculuğuna.

Cevher mahallenin delisi, herkesin sevgilisi diye bir klasik cümleyle başlayalım inanılması zor veya bir o kadar da basit olan bu cabbar delikanlı Cevherin yolculuğuna.Cevher üzerinde koyu kahverengi kalın çizgilerin yanında ince ekru çizgilerle hareketlendirilmiş gömlekle. Altında aslında siyah olan ama zamanla koyu griye kaçan kumaş pantolonuyla, bir elinde siyah büyük taşlı tespihi, ağzında sigarası. Bir altmış üç boyuyla, dünyayı ben yarattım havalarında mahallenin abisi, kabadayısı, delisi, delikanlısı cevher.

Cevher mahallenin kırk yıllık kıraathanesi Seyit Dayı’nın kıraathanesinde, her zamanki yeri olan cam kenarına oturmuş mahallede asayişi sağlıyor . Tavşan kanı çayından bir yudum alırken,

Sokağın başından dönen bin dokuz yüz doksan dört model mavi skoda favorit marka aracı ilk başta fark etmiyor cevher. Bin dokuz yüz doksan dört model mavi skoda favorit marka araç kıraathanenin önünden ‘vııızzzz’ diye geçerken, yolun diğer tarafında bakkala biran önce ulaşmak için annesinin elinden kurtulmaya çalışan bir çocuk görüyor cevher.

“Seyit abim, benim çayı tazele; bugün çok hareketli geçecek anlaşılan”.

Erken değil mi yahu,ikincisi için!…

“Abim beeee, bugün ortalık hareketli, hızlı başladı ekşıınn” diyor ve  farkında olmadan tespihi  çoktaan sallanmaya başlıyor bu bizim cabbar  delimiz, delikanlımız cevher.

Seyit abiyle çeneye dalmışken neredeyse günün en can alıcı bölümünü kaçırıyordu, neyse ki; gözünün bir ucuyla asayiş her zaman berkemaldi cevherin –Çocuk, annesinin elinden kurtuldu-. !. Beklenmedik bu gelişmeye tepki olarak kasıldı cevherin tüm vücudu.. Dondu kaldı. Bir zaman sonra toparladı kendini ve gördü ki elindeki tespihin ipi kopmuş ve parçaları da her yere dağılmıştı.

– Skoda-Çay-Tespih ve çocuk-

https://www.instagram.com/ozhan_koca/

 • Avatar
  selda
  2 sene önce

  Harika olmuş emeğine sağlık 👏

  14
 • Avatar
  Mert
  2 sene önce

  Başarılarının devamını dilerim abi {^.^}

  14
 • Avatar
  Alev
  2 sene önce

  Kalemine sağlık devamını bekliyoruz

  14
 • Avatar
  Bedir
  2 sene önce

  Emeğine sağlık abi 👏

  15
 • Avatar
  Selçuk Aşıcı
  2 sene önce

  Bu tür yazılar okumayı ozluyor insan samimi ve doğal yazılarınızın devamını bekliyorum.

  15
 • Avatar
  Mehmet kaya
  2 sene önce

  Cevhere bak foso nejdet mübarek. Tebrikler kardeşim emeğine sağlık…

  15
 • Avatar
  Ceylan AYGÜN
  2 sene önce

  Devamını bekliyorum :))

  15
 • Avatar
  Ayşegül Tabaklar
  2 sene önce

  Tadı damağında kalıyor insanın. Kalemine sağlık.

  14
 • Avatar
  Soner Şen
  2 sene önce

  Güzel olmuş kalemine sağlık.

  15
 • Avatar
  Ercan Şentürk
  2 sene önce

  başarılarının devamını dilerim kardeşim.

  15