HOMEOPATİ İLE TANIŞMA…

Bir madde sağlıklı insanlara verildiğinde o insanlarda hangi hastalığa benzer belirtilere yol açıyorsa o hastalığa gerçekten yakalanmış hasta kişiler bu etken madde ile tedavi edilir.
  • Melek KOCA Melek KOCA

Homeopati ile tanışma. Laf lafı,eğitim eğitimi,bilgi bilgiyi  açar doğru mudur?

Bence doğrudur…

Bilirsiniz, insan bir kere bir şeye başlayınca duramıyor:)…Yıllar evvel uzman estetisyen olarak  çalışırken, kendime birşeyler katma adına aldığım bir eğitimin arkasından (ve tabiki daha daha sonrakilerden sonra)i kendimi refleksoloji kursunda buldum. Ne şanslıydım ki eğitim veren kişi masaj ve terapi uzmanlığının yanında iyi bir Homeopattı. Tabi o güne kadar beni, bırakın homeopati terapisini, adını dahi duymamıştım. bu bende müthiş merak uyandırmıştı.Neydi bu Homeopati?. Ne işe yarardı ve kendime nasıl fayda sağlayabilirdi sorularıyla araştırmaya başladım.

Homeopati nedir? Homeopati nasıl ortaya çıktı?

Refleksoloji eğitiminde çok farklı branşlardan insanlarla tanıştım.Bir çoğu kendi alanlarında uzman kişilerdi ( hemşire, doktor, masaj terapisti v.b…) Bu kişilerden bir tanesi de dünya tatlısı bir  Yüksek hemşire  ve aynı zamanda Homeopattı( daha sonraları can arkadaşım oldu). Bu dünya tatlısı arkadaşımızın sayesinde zamanla kendimde tam anlamıyla bir bilinç atlaması yaşadım dersem abartmamış olurum sanırım. Buradan tekrardan çok teşekkür ediyorum canım arkadaşıma…

(Bu arada son kursta hayat arkadaşımı da bulduğumu söylemişmiydim:).

Kursumuz bitti, bilgileri aldık ve tekrar görüşmek dileği ile herkes yaşadığı yerine, yurduna döndü. Tabiki ben çok değerli bulduğum, sevdiğim ve kendime daha ne katarımla yola çıkaraktan irtibatta kalmak istediğim kişilerle görüşmeye devam ettim.

Bu arada evlendim ve planlı bir bebeğe kavuşmak için gün saymaya başlarken, görüşmeye devam ettiğim çok değerli Homeopat arkadaşımdan bir yığın bilgi depoladım (Hem kendi doğumum ve sonrası hem de bebeğim için kullanmaya başladığım minik topçukları…).Tabii arkası çorap söküğü gibi geldi..Kendim, bebeklerim, ailem ve tüm çevremde bulunan yakınlarım için bilgiyi paylaşıp kullanmaya başladım. Akabinde kendim kısa bir eğitim alıp akut ev kitimi de alarak akut hastalıklarda (homeopat desteksiz) aktif olarak  kullanmaya başladım. Bilgim dışındakileri elbette homeopatlardan destek aldım.

doğadan gelen mucize.

Homeopati bana ve aileme gereksiz ilaç kullanmamayı ve hastalıklarda minimum ilaç kullanarak da tedavi olabileceğimi gösterdi.Çocuklarım ateşlendiğinde, soğuk algınlığı ,ishal, kusma gibi akut gelişen hastalıklarda 3-5 gün homeopati ile destekleyip iyileştirmeye çalışıyorum.Tablo iyiye gidiyorsa doğru yolda olduğumu anlıyorum.Kötüye giderse doktordan yardım alıyorum( kendim eğitim alıp kullanmaya başladığımdan bu yana hiç böyle bir tablo ile karşılaşmadım).

http://wiseof.com/cocuklarda-yuksek-ates/

https://www.instagram.com/wiseof_com/