Homeopati nedir? Homeopati nasıl ortaya çıktı?

İnsan bir sistemler bütünü değildir.Sadece sadece, tek bir bütündür.Hastalık parçaya değil bütüne aittir.Tedavi de parçaya değil bütüne ait olmalıdır.Bu açıdan Homeopati, insanı bir bütün alarak ele alan yaklaşımlardan bir tanesidir.
  • Melek KOCA Melek KOCA

Homeopati nedir?

Benzerin, benzeri tedavi ettiği tamamlayıcı tıptır..

İnsan bir sistemler bütünü değildir.Sadece sadece, tek bir bütündür.Hastalık parçaya değil bütüne aittir.Tedavi de parçaya değil bütüne ait olmalıdır.Bu açıdan Homeopati, insanı bir bütün alarak ele alan yaklaşımlardan bir tanesidir.

Homeopati nasıl ortaya çıktı?

Friedrich samuel Hahnemann (1755-1843) yaşamış bir Alman doktordur.Doktor olmasının yanı sıra kimya, ecza,tıbbi tarih  ve dilbilim konularında çalışıyordu. Bir kitabın çevirsini yaparken *Kinin zehirlenmesinin sağlıklı insanlarda sıtma hastalığına benzer hastalık belirtileri ortaya çıkardığını fark etti*. Kinin aynı zamanda sıtma hastalığına yakalanmış kişiler için bir ilaç olması Homeopatinin özünü oluşturan temeli keşfetmesine yol açtı.*Bir madde sağlıklı insanlara verildiğinde o insanlarda hangi hastalığa benzer belirtilere yol açıyorsa o hastalığa gerçekten yakalanmış hasta kişiler bu etken madde ile tadavi edilir*…yani;

http://wiseof.com/homeopati-ile-tanisma/

1:Benzer benzeri tedavi eder..

Çalışmalarını derinleştirdikten sonra şu eklemelerde bulundu;

2:Her zaman mümkün olan en küçük doz

3:Her defasında 1 ilaç

4:Tedavi sırasında  sadece Homeopatik ilaç kullanılmalı..

KAYNAKLAR:

1:SERDAR BÜYÜKÖZER İLE HOMEOPATİYE GİRİŞ

2:UZUN SÜREN HASTALIKLAR (HAHNEMANN)

HASTALIKLARINIZIN BELİRTİLERİNİ BASKILAYARAK TEDAVİ OLAMAZSINIZ.NE KADAR BASKILARSANIZ O KADAR DERİNE İTİP BAŞKA SİSTEMLERİ DE ÇÖKERTEBİLİRSİNİZ. ÖRNEKLEMEK GEREKİRSE;ZEHİRLİ BALIK YEDİNİZ MİDENİZ DE BELİRTİ VERMEYE BAŞLADI; MİDENİZ BULANIYOR… BU DURUMDA NE YAPARIZ!?.. KUSARIZ. KUSTUK RAHATLADIK. TABİ HEPSİNİ KUSABİLMİŞSEK. OLDUKİ BİR KISMI BAĞIRSAĞA GEÇTİ. KARNIMIZ AĞRIMAYA BAŞLADI VE AKABİNDE İSHAL OLACAĞIZ.. VÜCUT ATMAK İÇİN UĞRAŞACAK. SİZ ZEHİRLİ  BALIĞI ATMAK YERİNE İÇERDE TUTMAYI TERCİH EDERSENİZ BELİRTİLERİ ORTADAN KALDIRIP İYİLEŞTİĞİNİZİ ZANNEDEDEBİLİRSİNİZ.

HALBUKİ O ZEHİRLİ BALIK İÇİNİZDE KALDIĞI SÜRECE SİZİ NE ZAMAN VE NASIL YENİ BİR HASTALIĞA GÖTÜRECEĞİ MEÇHUL!!!

ÇIKARIN O ZEHİRLİ BALIĞI MİDENİZDEN.

VE

İYİLEŞİN.

https://www.instagram.com/wiseof_com/