ŞİFA (hu, nefes, ben)

Şifa... Kişisel gelişim... Reiki... Kundalini... Tantra... ve daha benimde bilmediğim sayamadığım bir çok isim veya sıfatlar.
  • Avatar admin

Şifa… Kişisel gelişim… Reiki… Kundalini… Tantra… ve daha benimde bilmediğim sayamadığım bir çok isim veya sıfatlar.

Aslında herşey çok basit. Olay tamamıyla SEN de bitiyor. Buna ne isim verirsen ver, zahir değişiyor ama batın her daim aynı kalıyor.

cho ku rei – sei he ki – hon sha ze sho nen – daı ko myo

Bu yüzden çok fazla karıştırmamak gerekir kavramları. Kendi aralarında ufak farklılıklar olsa da aslında hepsi aynı (şifa) çünkü hepsi tek bir yerden besleniyor. Buna ister Allah diyin, ister Tanrı, ister HU, ister IŞIK veya ne isterseniz. Bizim ismini değiştirmemiz var olan TEK’in zatını değiştirmiyor.

Bizler yani insanlar bencil yaratıklarız ki bu bence gayet normal. İlahi olan veya olmayan bir çok din de bu Dünyanın geçici bir sınav olduğu anlatıldığı halde, halende Dünya için yaşamaya devam ediyoruz. Sorarsanız insanlar dindar, inançlı, bu yaşam geçecek ebedi yaşam için hazırlık yapıyoruz (ama önce bir soluklanayım, biraz çalsam-biraz çırpsam, eh birazda yesem birşey olmaz). Sizce ömür böyle geçermi yada şöyle sorayım, ömür böyle geçiyor mu?

………

https://www.instagram.com/wiseof_com/

Evet geçmiyor değil mi?

Ev mi hayal ediyorsunuz/evren size ev veriyor.

Araba mı hayal ediyorsunuz/evren size araba veriyor.

Bir eş ve sağlıklı çocuklar mı istiyorsunuz/ evren size bunların hepsini veriyor da peki halen neden mutlu olmuyorsunuz.

Daha doğrusu neden yetinmiyorsunuz? Nedir eksik olan? Siz istiyorsunuz evren veriyor, siz tekrar istiyorsunuz, evren yine veriyor. Kim de problem var?.. Sizde mi, evrende mi?…

Evren; yıldızlar, bulutsu ve galaksiyle doludur. NASA tarafından çekilmiş bir görüntü.

Düşünen bir canlı olan insan ne isterse evren onu en uygun şartlarda ona sunmak için canla başla çalışıyor. Ancak bunu insanların çoğu bilmiyor. Bilenlerin büyük bir kısmı da inanmıyor. O yüzden bir zaman sonra şu cümleyi kullanıyorlar, ” aaa, ben bunu geçen yıllarda çok istemiştim ama şimdi istemiyorum”. İşte ana problem burada başlıyor. Sen istiyorsun, ne güzel birşey istemek (aslında hiçbirşey istememek) ve bir süre bekliyorsun ama sabırsızsın. Evren senin isteğini yerine getirmek için çalışıyor. Tüm bileşenlerin yerine oturmasını sağlıyor. E tabii bu da zaman alıyor haliyle ama sen sabırsız olduğun için vazgeçiyorsun istediğinden ve sonra başka bir isteğe geçiyorsun. Ve sonrasında hoooop evren senin yeni isteğini yerine getirmek için baştan başlıyor.

Bir örnek verelim isterseniz;

Bir anne çocuğunun iyi bir eğitim alması için çevredeki en iyi okulu araştırıyor ve  çocuğunun o okula gidebilmesi için elinden geleni yapıyor ancak çocuğun kaydı yakınlardaki başka bir okula çıkıyor. Anne tüm yıl ”acaba çocuğumun kaydını nasıl aldırabilirim” diye düşünüyor ve sonunda bunun gerçekleşmeyeceğine kanaat getirip bu isteğinden vazgeçiyor. Ve ne oluyor sonra biliyormusunuz, bu isteğinden vazgeçeli sadece 2 hafta sonra yeni yıl için listelere baktığında şok şokk!. Çocuğunun kaydı o çok istediği okulda çıkıyor… (gerçek hikayeden alıntıdır)

Evren bizim için çalışıyor, yeter ki biz beklemesini bilelim.

Aslında pek birşey iddia ettiğim yok ama isteyip beklemeyi öğrenmeye çalışıyorum ve hatta daha da ilerisi istemeden, beklemeden sadece anı yaşamak.

Ne mi saçmalıyorum ben; amacım birçok şeyi saçmalamak.

  • insan (hücre-sistemler-aura-frekans)
  • çakra-aura (renkler ve anlamları)
  • ruh (tekil de benlik)
  • enerji-titreşim (frekanslar)
  • şifa (reiki-meditasyon-dua-tefekkür-zikir)
  • katmanlar (boyutlar-tasavvuf)
  • HU (Allah-yaratıcı-ışık-evren)

Takip edin ve bekleyin, sabredin!.